ACS Teleorman Alexandria-HC Vaslui 23-31: Bibirig a adus revanşa

0
A doua repriză a fost una de excepţie pentru handbaliştii vasluieni FOTO:hcvaslui.ro

HC Vaslui a reuşit a doua victorie consecutivă de la debutul acestui retur, învingând în deplasare pe cei de la ACS Teleorman Alexandria la 8 goluri diferenţă.

Partida a fost una echilibrată încă de la bun început, vasluienii reuşind să îşi păstreze un minim avantaj până la finalul primei reprize, când tabela de marcaj a arătat egalitate, scor 13-13.

Lucrurile au stat diferit în partea a doua a jocului, elevii antrenaţi de Leonard Bibirig şi Laurenţiu Cozma reuşind să îşi mărească avantajul de la un minut la altul. După un sfert de oră de la reluarea jocului, handbaliştii vasluieni conduceau cu 6 goluri diferenţă, scor 23-17. Până aproape de finalul partidei, diferenţa a crescut la 10 goluri în favoarea oaspeţilor, însă în ultimele două minute ale întâlnirii gazdele au mai înscris de două ori, stabilindu-se, astfel, scorul final de 23-31.