Dâmboviţean urmărit în toată lumea pentru înşelăciuni, prins în Capitală
0
Poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale l-au prins, marţi, în Bucureşti, pe un bărbat din comuna dâmboviţeană Moţăieni, urmărit naţional şi internaţional.
Pe numele acestuia, Judecătoria Bicaz şi cea a Sectorului 3 Bucureşti au emis mandate de arestare preventivă şi de executare a unei pedepse privative de libertate pentru 3 ani, pentru comiterea de înşelăciuni.
"Cel în cauză a fost condamnat de către Judecătoria Buzău la executarea a unui an şi patru luni de închisoare pentru săvârşirea de infracţiuni contra siguranţei circulaţiei pe drumurile publice. Bărbatul a fost predat poliţiştilor din cadrul I.P.J Neamţ în vederea prezentării în faţa instanţei de judecată pentru confirmarea mandatului de arestare preventivă. În activităţi, poliţiştii au beneficiat de sprijinul de specialitate al Direcţiei de Operaţiuni Speciale din cadrul I.G.P.R", a precizat IPJ printr-un comunicat de presă.