Locul II pentru judoka de la CSM Satu Mare, la Memorialul „Ştefan Vodă”

0

Sâmbătă, 25 octombrie, a avut loc la Cluj-Napoca, Memorialul „Ştefan Vodă”. Întrecerea s-a desfăşurat pe echipe, iar judoka de la CSM Satu Mare au obţinut locul II.

Din lotul CSM-ului au făcut parte următorii sportivi: Cristian Sereş (categoria 66 kg), Eduard Nicolaescu (73 kg), Florin Faur (81 kg), Vasile Fuşle (90 kg) şi Ovidiu Pop (+90 kg). În competiţia pe grupe, CSM Satu Mare a dispus de Liberty Oradea cu 3-2 şi de CSM Cluj-Napoca cu 4-1.

În semifinală, echipa CSM-ului a trecut de Universitatea Cluj cu 4-1, iar în finală a pierdut în faţa celor de la CSM Baia Mare cu 3-2.

Echipa de judo a CSM Satu Mare este pregătită de antrenorii Marian Halas şi Vasile Fuşle.

Şapte judoka de la CSM Satu Mare participă la Campionatul Naţional de seniori de la Iaşi

VIDEO Un poliţist braşovean, de opt ori campion naţional la judo. Are în palmares şi un titlu de vicecampion mondial

Medalii de aur şi argint pentru sătmăreni, la „Satu Mare International Masters Judo Championship”