Alexandru Maxim a fost decisiv pentru Gaziantep. Echipa sa, pe locul opt în Turcia

0
Fotbal România - Islanda în penultima rundă a preliminariilor Campionatului Mondial Alexandru Maxim  FOTO EPA-EFE / Robert Ghement

Alexandru Maxim a adus victoria echipei Gaziantep în meciul cu Rizespor, scor 1-0, din campionatul Turciei, mijlocaşul român jucând 89 de minute.

Mijlocaşul Alexandru Maxim a marcat golul victoriei echipei Gaziantep în meciu câştigat în deplasare, scor 1-0, cu Rizespor, în etapa a 19-a a campionatului Turciei. Maxim, care a fost titular, a marcat în minutul 44, fiind  înlocuit în minutul 89, cu Ceylan. Celălalt român de la Gaziantep, Alin Toşca, a fost integralist. În clasament, Gaziantep este pe locul 8, cu 28 de puncte, iar Rizespor este pe locul 17, cu 17 puncte.