Luptătoarea Maria Cioclea, vicecampioană a României

0

Maria Cioclea a avut un rezultat notabil la Campionatul Naţional Individual de lupte U23, desfăşurat în Covasna, la sfârşitul acestei săptămâni.

Sportiva de la CS Târgovişte, antrenată de Cornel Cornea, a devenit vicecampioană a României, după o evoluţie foarte bună pe întreaga durată a competiţiei.

Luptătoarea clubului nostru a obţinut medalia de argint în cadrul concursului destinat categoriei 53 de kilograme. Locul 2 de la Naţionalele U23 reprezintă unul dintre cele mai bune rezultate obţinute de Maria în sezonul actual.

Un alt luptător de la CS Târgovişte care a urcat pe podium în Covasna a fost Ionuţ Drăgănescu. În limitele categoriei 70 de kilograme, sportivul nostru a cucerit medalia de bronz.

De asemenea, după o evoluţie apreciabilă, Dan Vlăsceanu a terminat pe locul 4, întrecerea destinată categoriei 74 de kilograme.