REZULTATE ALEGERI LOCALE 2012 Iată care sunt primarii aleşi în judeţul Călăraşi
0Direcţia Regională de Statistică a făcut publice listele cu noii primari ai oraşelor şi comunelor din judeţul Călăraşi. Cei mai mulţi fac parte din Uniunea Social Liberală. Avem şi un independent la Dragalina.
Municipiul Cǎlǎraşi Drǎgulin Daniel Ştefan(U.S.L) 18379(număr de voturi valabil exprimate obţinute)- 56.45(procente)
Municipiul Olteniţa Ţone Petre (U.S.L) 4824 40.72
Oraş Budeşti Lefter Lucia (U.S.L) 1470 41.14
Oraş Fundulea Dorobanţu Dorel U.S.L. 2347 56.51
Oraş Lehliu Garǎ Iacomi Iulian U.S.L. 2196 59.32
Alexandru Odobescu Eremia Niculae P.N.L. 873 50.17
Belciugatele Gurlui Mihai U.S.L. 913 63.31
Borcea Nedelcu Theodor-Aniel P.N.L. 2703 66.67
Cǎscioarele Straşeschi Nicolae A.P.C. 483 39.88
Chirnogi Roman Irinel U.S.L. 1696 53.96
Chiselet Penu Mihail U.S.L. 1028 75.09
Ciocǎneşti Pavel Petre P.N.L. 1327 55.94
Crivǎţ Robu Ion P.P. - D.D. 554 37.56
Curcani Gazu Auricǎ U.S.L. 1014 43.22
Cuza Vodǎ Stan Aurel - Ionel P.S.D. 1039 48.12
Dichiseni Radu Iulian U.S.L. 598 58.17
Dor Mǎrunt Iacomi Ion U.S.L. 2152 62.76
Dorobanţu Stoica Vasile P.N.L. 1373 71.96
Dragalina Stanciu Marian - Gabriel - independent 1199 32.63
Dragoş Vodǎ Ion Radu - Aurel A.P.C. 928 55.04
Frǎsinet Manole Vasile - Laurenţiu P.N.L. 512 49.33
Frumuşani Duţǎ Paul A.P.C. 1092 46.51
Fundeni Cǎrtuşanu Gheorghiţǎ A.P.C. 1590 67.20
Gǎlbinaşi Radu Paul U.S.L. 963 48.49
Grǎdiştea Corbu Constantin A.P.C. 1200 41.80
Gurbǎneşti Manea Sandu A.P.C. 764 77.41
Ileana Alexandru Corneliu U.S.L. 1247 85.41
Independenţa Voicu Licǎ P.N.L. – P.C. 676 31.25
Jegǎlia Vasile Aurel P.N.L. 1806 72.79
Lehiu Matei Nicolae U.S.L. 1152 74.95
Luica Dobrin Ion U.S.L. 620 58.77
Lupşanu Manea Victor P.S.D. 731 43.15
Mânǎstirea Iancu Marian - Mugurel A.P.C. 1553 52.72
Mitreni Minciunǎ Tudoricǎ P.N.L. 1079 52.48
Modelu Dobre Gheorghe U.S.L. 3081 67.88
Nana Dobre Gheorghe A.P.C. 772 54.33
Nicolae Bǎlcescu Giurea Constantin U.S.L. 611 74.69
Perişoru Damian Tudorel P.N.L. 1247 50.24
Plǎtǎreşti Dumitrescu Florin U.S.L. 919 52.63
Radovanu Dobrescu Vasilica A.P.C. 1126 40.47
Roseţi Râjnoveanu Nicolae U.S.L. 1598 53.90
Sǎruleşti Cǎlin Petre - Alexandru P.S.D. 565 34.86
Sohatu Dumitru Grigore A.P.C. 806 57.61
Spanţov Gheorghescu Silviu – Niki U.S.L. 1576 65.15
Şoldanu Geambaşu Iulian P.N.L. 845 45.36
Ştefan cel Mare Pandea Nicolae U.S.L. 1206 86.20
Ştefan Vodǎ Avram George A.P.C. 630 50.36
Tǎmǎdǎu Mare Chiricǎ Constantin A.P.C. 747 52.53
Ulmeni Uleia Gheorghe U.S.L. 1630 74.12
Ulmu Negoiţǎ Ion U.S.L. 848 84.88
Unirea Olteanu Anghel U.S.L. 960 59.63
Valea Argovei Boitan Costel A.P.C. 648 49.24
Vasilaţi Vasile Lucian U.S.L. 1320 57.07
Vâlcelele Iliuţǎ Vasile A.P.C. 867 89.29
Vlad Ţepeş Constantin Mihalache U.S.L. 860 64.52