Accident cu trei victime între Cocora şi Reviga. Un adolescent, în stare gravă, preluat de un elicopter SMURD

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Accident grav în judeţul Ialomiţa

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 şi 21 de ani, au fost răniţi sâmbătă, într-un accident rutier produs între localităţile ialomiţene Cocora şi Reviga. Un tânăr de 17 ani, grav rănit, a fost preluat de un elicopter SMURD de la UPU Slobozia şi transportat la un spital din Capitală.

Conform purtătorului de cuvânt al ISU Ialomiţa, Lăcrămioara Chirea, trei tineri cu vârste cuprinse între 17 şi 21 ani au fost răniţi şi au primit îngrijiri de la echipajele de salvare alertate pentru a interveni în sprijinul lor.

"Şoferul uneia dintre maşini, un bărbat în vârstă de 21 de ani, a rămas încarcerat, fiind extras cu ajutorul accesoriilor pentru descarcerare cu multiple traumatisme. Pasagerul din dreapta, în vârstă de 19 ani, a fost de asemenea rănit, ambii ocupanţi ai autoturismului fiind preluaţi spre acordarea primului ajutor medical şi transportul de urgenţă către UPU Slobozia", a precizat aceasta.

De asemenea, pasagerul celui de-al doilea autovehicul, un adolescent în vârstă de 17 ani, s-a ales cu răni grave în urma accidentului, fiind dus cu un elicopter la un spital din Capitală. 

Mai multe pentru tine:
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
De ce acte ai nevoie ca să votezi la alegerile din Republica Moldova dacă ești în străinătate
Cum evaluează comunitatea de informații intențiile Rusiei în privința incursiunilor în spațiul aerian al Poloniei
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”