Neamţ: Gigi Mulţescu este noul antrenor al Ceahlăului

0
Publicat:
Ultima actualizare:

La câteva ore după ce Marin Barbu a anunţat că nu poate prelua echipa, conducerea a găsit soluţia pentru banca tehnică

Citeşte şi Marin Barbu nu poate antrena Ceahlăul

Gigi Mulţescu a acceptat oferta conducerii clubului din Piatra Neamţ de a antrena Ceahlăul până în vară, cu posibilitatea de prelungire a contractului.

„L-am sunat pe domnul Mulţescu pentru că el figura deja pe lista noastră de antrenori şi a răspus afiramtiv. Sperăm ca mâine să debuteze cu bine la meciul cu Astra Ploieşti” a declarat Viorel Măstăcăneanu, preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Ceahlăul

Mulţescu a recunoscut că mandatul său la Ceahlăul nu va fi unul uşor. „Nu este o situaţie tocmai bună la echipă, dar sunt şanse mari pentru evitarea retrogradării”.

Pentru pregătirea fizică a jucătorilor, Gheorghe Mulţescu va colabora cu turcul Yuksel Yesilova, fostul preparator al echipei Steaua, plecat de la echipa din Ghencea în urma unui scandal cu patronul Gigi Becali.