Primă zăpadă din 2011 a acoperit Canta (FOTOGALERIE)

0
Publicat:
Ultima actualizare:

„Adevărul de Seară" Iaşi vă prezintă imagini culese, pe cartiere, din oraşul în care trăim. Pentru acest material, au fost surprinse instantanee din viaţa de zi cu zi din Canta.

Vedeţi imagini şi din alte cartiere:

Fotogalerie din Podu de Piatră, Podu Roş şi Şoseaua Naţională

Fotogalerie din Dacia

Fotogalerie din Zona Industrială

Fotogalerie din Alexandru cel Bun

Fotogalerie din Tătăraşi

Fotogalerie din Galata şi Mircea cel Bun

Fotogalerie din CUG

Fotogalerie din Bucium

Fotogalerie din Tudor Vladimirescu și Podu de Fier

Prima zăpadă din 2011, în rondul Canta

Blocurile ANL din Canta, situate chiar lângă calea ferată

Condiţiile de trafic de iarnă au revenit pe străzile din Iaşi

Treptele au redevenit periculoase pentru pietoni, în special cei vârstnici

Nici băncile nu mai pot fi utilizate

Locatarii căminului din imagine nu s-au grăbit să-şi ia rufele din calea ninsorii

Blindaţi cu haine groase în faţa frigului, unii ieşeni caută să se ascundă şi de ninsoare

Aşteptatul în staţiile de autobuz pe timp de iarnă, un rău necesar

Comercianţii de la tarabe caută să-şi menţină esplanada prezentabilă

Lăcaşul de cult dintre blocurile de la Moara de Foc

Trecerea la nivel cu cale ferată de la BJATM, intens circulată, ca de obicei

Cea de la Ţigarete rămâne închisă în continuare

Pietonii nu se sinchisesc şi traversează pe unde poftesc, fapt ce justifică numeroasele cazuri de oameni loviţi de tren în zonă

Parcare laterală

La o „cioacă“, pe marginea liniei de tren

Imadiat, Gara Iaşi şi pasarelă spre Alexandru cel Bun

Forfota călătorilor se regăseşte atât pe peronul gării...

... cât şi în autogara de peste drum

Noul mers al trenurilor încă de bătăi de cap călătorilor

Tablou de iarnă în Gara Iaşi, partea 1

Tablou de iarnă în Gara Iaşi, partea 2

Tablou de iarnă în Gara Iaşi, partea 3

Tablou de iarnă în Gara Iaşi, partea 4

Pe Străpungere Silvestru, către Podu de Piatră...

... se află depoul mijloacelor de transport în comun

Puteţi să vă exprimaţi mai jos opinia despre imagini. Dacă aveţi fotografii reuşite le puteţi trimite pe adresa de mail iasi@adevarul.ro, urmând ca ele să fie postate pe site alături de numele dumneavoastră.

Pentru ultimele informaţii din Iaşi daţi click pe imaginea de mai jos:

Mai multe pentru tine:
Din ce cauză tot mai mulți tineri se îmbolnăvesc de cancer de colon. Mâncarea care îi îmbolnăvește
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%
Mariana Moculescu, mesaj dur pentru Alexandra Velniciuc „Nu înțeleg cine stă în spatele acestor decizii” De ce nu a fost lăsată în primă instanță să intre la priveghi și cum a apărut apoi alături de Nidia UPDATE
O nouă apariție de weekend a Prințesei Kate. Viitoarea regină a avut un mesaj de suflet: ”Ne lepădăm de ce nu ne mai e de folos”
Care este cel mai mare „viciu” al Dacianei Sârbu?! De abia acum a recunoscut! „De patru-cinci ori pe zi!”
Cele mai căutate cadouri pentru copii și adolescenți în 2025: Roblox, Minecraft, jocuri STEAM, Kendama și LOL
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."