Repetiţii pentru "Prâslea"

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Primul spectacol din acest an prezentat de Teatrul „Valah” va fi o premieră a instituţiei de cultură. Este vorba despre adaptarea basmului „Prâslea cel Voinic şi merele de aur”, creată special pentru un spectacol de păpuşi.

Georgeta Antoniu şi Mihaela Olar, cele două actriţe care vor da viaţă păpuşilor, au repetat astăzi de zor, supervizate de regizorul Vili Perveli Nikolov şi Eugen Stoian, acesta din urmă ocupându-se de crearea păpuşilor şi a decorurilor. „Prâslea cel Voinic” va avea premiera pe 27 ianuarie în municipiu, directorul Mircea M. Ionescu declarând că piesa va fi jucată şi în comunele din judeţ.

Mai multe pentru tine:
Ce s-a întâmplat exact când Nicolae Ceaușescu s-a întâlnit cu Părintele Arsenie Boca: „Vă vor cerne!"
Cele mai bune aparate de gătit cu aburi în 2026: Top 5 modele eMAG pentru mese rapide, sănătoase și fără grăsimi – magia aburului în bucătărie
Top 7 sandwich makere 2026: Transformă gustările acasă în adevărate delicii gourmet, rapid și fără efort
Cu cine este căsătorită Karina Pavăl, milioanara de 33 de ani care a cumpărat Carrefour România. Legătura cu firmele care au tranzacționat afacerea de peste 800 de milioane de euro
De ce e bine să dăm de pomană, de Moșii de Iarnă. Silviu Biriș: „Mulți oameni pleacă de aici triști.” De ce arpacașul pentru colivă se spală în 9 ape?
Top 6 grătare electrice 2026: Fripturi suculente perfect rumenite, panini aurii și legume crocante, fără fum sau bătăi de cap + ghid de cumpărare
Top 7 prăjitoare de pâine 2026 – Ghid complet pentru dimineți perfecte și alegeri fără regrete
Crocant, sănătos, rapid, fără ulei și fără stres – Cele mai bune air fryere din 2026 care îți vor schimba modul de a găti! Profită de ofertele eMAG
Cel mai bun multicooker electric în 2026: Top 7 alegeri testate care îți economisesc timp și bani
Sunt încă în vacanță? Cuplul regal român a rămas peste iarnă la Săvârșin, pe domeniul preferat al Regelui Mihai
De ce este coliva sănătoasă pentru organism? Iată ce beneficii are asupra tractului intestinal: „Atât timp cât nu are zahăr rafinat, e bună!”