Constanţa: Gravidă din Deltă transportată cu nava Ambulanţă la Tulcea

0
Publicat:
Ultima actualizare:

În comparaţie cu alţi ani, în noaptea de Revelion 2010, în judeţul Tulcea au fost înregistrate câteva evenimente mai puţin plăcute.

„Am avut trei accidente uşoare, la intersecţia de la Cataloi, la Agighiol şi unul în municipiu, dar nu au existat probleme, doar răni uşoare, chiar fără internare“, a declarat doctorul Dumitru Vâlcu, şeful Serviciului Judeţean de Ambulanţă Tulcea.

Şi ambulanţa navală a avut de lucru în noaptea dintre ani, fiind înregistrată o singură solicitare din Delta Dunării. „Am avut o deplasare la Sulina pentru a transporta o gravidă la Tulcea. Avea probleme care nu se puteau rezolva acolo. A fost adusă cu nava rapidă la Spitalul Judeţean de Urgenţă unde a şi născut fără probleme“, a mai spus doctorul Vâlcu.

Deşi căteva sute de tulceni au petrecut la miezul nopţii în Piaţa Civică din municipiu, acolo unde Primăria a organizat un concert cu trupele Talisman şi Haiducii, precum şi un foc de artificii, nu au fost înregistrate accidente provocate de folosirea petardelor şi a artificiilor.

Mai multe pentru tine:
Alexandre Grimaldi, fiul cel mare al Prințului Albert de Monaco, a impresionat la Monte Carlo alături de Eva Longoria
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40
Oana Roman nu îl mai menajează pe Botezatu! „Se îmbracă de zici că vrea să impresioneze un extraterestru cocalar”
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
De ce Eugen Cristea și Anca Pandrea simt în casă energia persoanelor moarte: „Nu oricine poate”. Și Mihai Onilă are o legătură paranormală cu fiica-înger: „O aud mental”
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
O universitate particulară din România a inaugurat primul centru de inteligență artificială din țară. „Trebuie să ne adaptăm vremurilor”
Prințesa Rajwa a dus moda din Iordania la Palatul Elysée din Paris! Întâlnire istorică cu Brigitte și Emmanuel Macron
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Sute de monede antice din aur și argint, descoperite într-o locație secretă