200 de persoane, îngropate sub noroi în Indonezia

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Poliţia indoneziană se teme că aproximativ 200 de persoane au murit ieri în urma unor alunecări de teren provocate de ploile abundente care s-au abătut asupra insulei Java. "Presupunem că sunt

Poliţia indoneziană se teme că aproximativ 200 de persoane au murit ieri în urma unor alunecări de teren provocate de ploile abundente care s-au abătut asupra insulei Java. "Presupunem că sunt în jur de 200 de persoane în 120 de case îngropate sub noroi", a spus un responsabil al poliţiei locale. Alunecarea de teren s-a produs spre ora locală 05.00 (22.00 GMT) în satul Cijeruk", la 370 kilometri est de Jakarta. Un prim bilanţ indica 10 morţi şi peste 200 de dispăruţi.