Loganul ajunge la Rio

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Loganul va intra în dotarea standard a poliţiştilor brazilieni

Autoturismele Dacia Logan vor fi folosite de poliţiştii din Rio de Janeiro. În următorii cinci ani, 1.300 de maşini vor fi livrate de Renault în Brazilia.

În prezent, poliţiştii brazilieni din Rio de Janiero folosesc Volkswagen, însă ele vor fi înlocuite treptat de Logan.

Maşinile vor fi dotate cu cameră video, staţie de emisie-recepţie, computer de bord, semnale luminoase şi acustice.

Mai multe pentru tine:
Recomandarea neurologilor: fructul pe care toate persoanele peste 50 de ani ar trebui să-l consume
17 ani fără Ilarion Ciobanu. A murit demn, măcinat de o boală cruntă: „A refuzat banii”. Fiul îi seamănă leit și e tot actor
CTP avertizează asupra unui pericol imens: „Există riscul ca, peste o lună, România să aibă graniță directă cu Rusia”
Cât a plătit Mădălin Ionescu pentru o masă de 4 persoane în Grecia. Ce surpriză i-au făcut grecii fiului său în restaurant: „O țară care a fost în faliment, dar azi prosperă”
Ce culoare îți poartă noroc? Află răspunsul după luna în care te-ai născut
Jamila, mărturisiri emoționante despre familia soțului ei marocan: „Vă doresc din suflet și vouă să puteți face la fel”
Calendar 19 august: 1991 - Puciul de la Moscova: Mihail Gorbaciov a fost arestat la domiciliu, în Crimeea
Renumit pilot de raliuri din România, mort într-un stupid accident petrecut în timpul unei etape oficiale. „Nu a avut nicio șansă”
"Dați-ne bârfe regale sau un divorț sau nu primiți nimic!" Harry și Meghan, puși la colț în înțelegerea cu Netflix
Situație halucinantă în Râșnov. Un bărbat condamnat pentru tentativă de viol a ucis cu cruzime un animal, sub privirile înspăimântate ale copiilor. În lipsa Poliției, micuții l-au închis pe individ în ghenă: „Sunt marcați pe viață pentru ceea ce au văzut”
Cea mai mare gară din lume a fost inaugurată. Terminalul său impresionant acoperă o suprafață echivalentă cu 170 de terenuri de fotbal