În încercarea de a fugi de poliţie, un tânăr din Ialoveni a ajuns cu maşina într-o casă

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Unn tânăr de 19 ani din raionul Ialoveni, aflat la volanul unui Renault, a fost observat de radarul INP deplasându-se cu viteza de 77 km/h pe strada Cetatea Albă, Cimişlia. Inspectorii de patrulare l-au somat să stopeze, însă acesta a ignorat cerinţele poliţiştilor.

Din cauza vitezei, şoferul a pierdut controlul volanului şi a ajuns cu maşina într-o casă.

Şoferul a fost transportat imediat la spital. Întrebat de ce a refuzat să stopeze maşina, el a spus că nu deţine permis de conducere. 

Pe lângă pagubele pe care trebuie să le plătească, tânărul mai riscă o amendă.

Potrivit legislaţiei, pentru depăşirea limitei de viteză pe sectorul de drum, se sancţionează cu amendă de până la 900 de lei, cu aplicarea a 4 puncte de penalizare.

Mai multe pentru tine:
Cadouri de Crăciun 2025 pentru ea – White Luxury Gifts: eleganță, stil, statement și surprize premium sub 100 €
Clarvăzătorul supranumit ”Nostradamus al zilelor noastre” face o profeție sumbră legată de Prințul William și Prințul Harry
Crăciun 2025: Cele mai bune jucării educative pentru copii – Cadouri care dezvoltă imaginația, inteligența și curiozitatea lor. Investește în viitor
Nu rata cele mai dulci cadouri pentru copii de Moș Nicolae și Crăciun 2025 – Pachete festive, reduceri eMAG și surprize sub 50 de lei
ElectroWeekend eMAG: Top 15 produse cele mai populare și testate de clienți, cu cele mai mari reduceri. Pune-ți electro oferta sub brad!
Top 10 brazi artificiali de Crăciun 2025 cu cele mai bune recenzii și extrareducere de până la 40% pe eMAG. Alege bradul perfect și profită de discounturi
eMAG MultiDeals 2025: Ghid complet pentru extra reduceri de până la 20% și cele mai populare 11 produse de cumpărat
De câți bani ai nevoie ca să trăiești decent în Spania. O româncă a spus cât a cheltuit în noiembrie: „O viață fără lipsuri”
Furia Ancăi Alexandrescu după ce a pierdut alegerile la Capitală. Cum vrea să se răzbune
Sărbători fără fiul și fiica ei, stabiliți în Franța și în Dubai. Cum își alină Marina Almășan dorul: „Beau cafeaua dintr-o cană cu chipul lor”. Ce meserii au Victoraș și Marinuș?
Cine sunt, de fapt, Dragoș și Gheorghe Vîlcu, despre care se spune că finanțează din umbră Recorder și Hotnews