GALERIE FOTO Angela Gheorghiu, alături de actorul Hugh Jackman şi de Sting

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Adevărul vă oferă fotografii în exclusivitate cu Angela Gheorghiu şi cu actorul Hugh Jackman, dar şi o fotografie cu coperta albumului "Homage to Maria Callas" pe care soprana îl va lansa la Bucureşti pe 28 noiembrie.

Soprana Angela Gheorghiu a fost invitata specială a cântăreţului Sting la un concert privat pe care acesta l-a susţinut, pe 9 noiembrie, la New York, după care a fost oaspete de onoare la un spectacol susţinut de actorul Hugh Jackman pe Broadway.

Pe 8 noiembrie, soprana Angela Gheorghiu a cântat la Carnegie Hall din New York, în spectacolul "Adriana Lecouvreur", alături de Jonas Kauffman, eveniment care s-a bucurat de un mare succes. La acest concert au fost prezenţi, printre alţii, familia lui Placido Domingo, Oscar de la Renta, Brian Large şi Mercedes Bass.

Vezi aici fotografiile cu Angela Gheorghiu

Printre admiratorii sopranei la New York s-au mai numărat muzicianul Sting şi Hugh Jackman. Deoarece actorul australian este un mare admirator al Angelei Gheorghiu, prietenul lor apropiat, Sting, a făcut ca o întâlnire între cei doi să devină posibilă. Astfel, Angela Gheorghiu a fost invitată de onoare, pe 11 noiembrie, la spectacolul "Back To Broadway", în care joacă Hugh Jackman, alături de celebrul Clive Davis, dar şi de Debra Messing ("Will and Grace") şi Zoe Wannamaker ("Harry Potter").

Întâlnirea cu Hugh Jackman a avut loc după ce Angela Gheorghiu a fost invitata lui Sting la unul din cele două concerte ale muzicianului susţinute cu casa închisă pe Broadway, în avanpremiera turneului "Back to Bass".

Soprana Angela Gheorghiu va veni în România săptămâna viitoare. Spectacolul "Tosca", o producţie a Royal Opera House (Covent Garden) din Londra, în care Angela Gheorghiu interpretează rolul principal, va fi transmis înregistrat în sala mare a Operei Naţionale Bucureşti (ONB), pe 28 noiembrie, la eveniment urmând să participe şi celebra soprană.

Angela Gheorghiu, născută pe 7 septembrie 1965, la Adjud, este deja un "superstar" al operei internaţionale, fiind, totodată, cel mai bine vândut artist român de muzică clasică. Lansarea sa în străinătate a avut loc în 1992, la Covent Garden, cu "Boema" de Puccini. În acelaşi an, a debutat pe scenele renumitelor Metropolitan Opera din New York şi a Operei de Stat din Viena. De atunci, soprana a cântat pe cele mai mari scene ale lumii.

Mai multe pentru tine:
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Insula din Grecia care ascunde un pericol uriaș. Mai mulți români trag un semnal de alarmă: „Nu știu prin ce minune am reușit să mă ridic”
Prințesa Kate i-a arătat Melaniei Trump cum te îmbraci informal, dar șic! Prințesa de Wales dă ora exactă în modă în Marea Britanie
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Ucraina dezvoltă noi scuturi împotriva dronelor Shahed. Planul Kievului pentru a combate eficient roiurile de drone
Cine este mama lui Toto Dumitrescu? Fosta soție a lui Ilie Dumitrescu a fost poreclită „Monica Bellucci de România”. FOTO
Cât rău face Rusia României și cât ne facem singuri din cauza propriilor vulnerabilități. Dezvăluirea incomodă a unui expert în securitate
Pe ce sumă uriașă a apărut goală Andreea Antonescu în revista cu „iepurași”: „Puteai cumpăra cinci garsoniere”. De ce Andreea Bălan a refuzat cei 20.000 de dolari?
Filmul spectaculos care a cucerit topul Netflix la început de toamnă. Are o poveste diferită și te ține lipit de televizor
Mineriada din septembrie 1991: lovitura de stat care a blocat reformarea României