Oumar Faye şi-a reziliat contractul cu formaţia piteşteană

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Mijlocaşul ivorian Oumar Faye şi-a reziliat contractul cu FC Argeş de comun acord cu oficialii clubului, la trei luni după ce fusese transferat.

Fotbalistul de 28 de ani a semnat la mijlocul lunii septembrie un contract pe cinci sezoane cu formaţia pregătită de Ionuţ Badea, însă în toată această perioadă a jucat într-un singur meci, în Cupa României, cu Internaţional Curtea de Argeş.

Conducerea a decis să renunţe la serviciile africanului din cauza accidentărilor repetate, dar şi pentru că nu a reuşit să se impună în echipă.

După plecarea lui Faye, în lotul lui FC Argeş nu au mai rămas decât trei fotbalişti străini, argentinianul Bazzi, ivorianul Kamara şi sârbul Miloşevic.