Nemţii acuză scumpirea berii pe stadioane
0Suporterii germani sunt nemulţumiţi că pe majoritatea stadioanelor pe care se vor desfăşura, începând din acest weekend, meciuri din sezonul 2006-2007 al Bundesligii, s-au scumpit berea,
Suporterii germani sunt nemulţumiţi că pe majoritatea stadioanelor pe care se vor desfăşura, începând din acest weekend, meciuri din sezonul 2006-2007 al Bundesligii, s-au scumpit berea, băuturile răcoritoare şi cârnaţii, informează cotidianul "Bild". Pe arena din Gelsenkirchen, unde joacă formaţia Schalke 04, în acest sezon berea şi băuturile răcoritoare costă cu 40 de cenţi mai mult decât anul trecut. Fanii formaţiei Schalke au comentat pe internet măririle de preţuri, calificându-le drept "obrăznicii" şi "grele lovituri" date suporterilor care merg pe stadioane.