Juventus, în finala Cupei după prelungiri cu AC Milan!

0

Torinezii au fost conduși cu 2-1 pe Juventus Stadium, dar golul lui Vucinici i-a dus în finală.

Juventus câștigase cu 2-1 pe San Siro partida cu AC Milan din manșa tur a semifinalelor Cupei Italiei.

Pe teren propriu, alb-negrii au deschis scorul prin nemuritorul Alex del Pierro, iar soarta calificării părea deja tranșată. Se părea că și Milanul a renunțat la luptă, Ibrahimovici fiind scos la pauză. "Diavolii" nu-și spuseseră însă ultimul cuvânt, iar Mesbah (51) și Maxi Lopez (81) au făcut ca oaspeții să conducă cu 2-1. Au urmat prelungirile, când muntenegreanul Mirko Vucninic (minutul 96) a decis că Juventus merge în finală cu un șut-bombă!

Juventus ajunge într-o finală de Cupă după o pauză de 10 ani. Acolo va da peste Napoli sau Siena, care își dispută azi returul, după ce toscanii au câștigat cu 2-1 partida din tur.