FOTO De ce s-a întâlnit Simona Halep la Melbourne cu un cunoscut politician australian

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Simona Halep se află la Melbourne, unde se va pregăti toată aăptămâna în aşteptarea turneului de la Australian Open, care va începe pe 16 ianuarie.

Simona a fost deja cooptată de organizatori în diferite acţiuni de promovare, iar ieri a inaugurat o nouă trecere către complexul în care vor avea loc meciurile. 

Halep a participat la eveniment alături de Philip Dalidakis, ministrul interimar al Sportului, care este un cunoscut politician originar chiar din Melbourne.

 După ce a inaugurat podul către parcul unde sunt terenurile, Simona s-a antrenat pe Rod Laver Arena, care are o capacitate de 15.000 de locuri, unde vor fi programate cele mai importante meciuri ale turneului. 

Mai multe pentru tine:
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Kadîrov și-a numit fiul de 17 ani la conducerea Fiscului din Cecenia. Ce funcții cheie a mai avut adolescentul
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Violențe la protestul anti-imigrație din Haga. Manifestanții au atacat poliția și au incendiat mașini. Jandarmii au ripostat cu tunuri cu apă și gaze