De Zerbi: "Vin la reunire, nu vreau să plec de la CFR"
0Roberto De Zerbi
Atacantul italian Roberto de Zerbi de care CFR Cluj vrea să scape în această iarnă susţine că nu a discutat cu nimeni din conducerea clubului despre o eventuală despărţire.
Cu o remuneraţie anuală de 360.000 de euro, De Zerbi nici nu vrea să audă de o plecare, cel puţin nu în acest moment, deşi preşedintele clubului "feroviarilor", Iuliu Mureşan a anunţat că trebuie găsită o soluţie pentru ca jucătorul să plece din Gruia. "Eu sunt în Italia, sunt acasă şi fac antrenamente, mă antrenez singur. Nu ştiu ce au spus conducătorii , dar cu mine nu a vorbit nimeni. Eu mă voi prezenta la reunirea lotului, nu este nici o problemă", a explicat fotbalistul, citat de "Ziua".