Buget redus pentru gimnastică
0Antrenorul lotului feminin de gimnastică este supărat că bugetul Federaţiei Române s-a redus cu 2 miliarde de lei vechi în acest an. "Toată lumea are pretenţii ca gimnastica să cucerească
Antrenorul lotului feminin de gimnastică este supărat că bugetul Federaţiei Române s-a redus cu 2 miliarde de lei vechi în acest an. "Toată lumea are pretenţii ca gimnastica să cucerească nu ştiu câte medalii la Beijing. Şi atunci mă întreb de ce s-a redus bugetul? Nu se poate aşa ceva, în condiţiile în care vrem să obţinem performanţă la cel mai înalt nivel. Alte ţări care se bat de la egal la egal cu noi beneficiază de bugete mult mai mari", s-a plâns Forminte.