Condiţiile stricte impuse de Patricia Kaas pentru concertele din România: ce nu acceptă şi ce este obligatoriu

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cântăreaţa franceză Patricia Kaas, în vârstă de 50 de ani, revine sâmbătă în România, unde va susţine un concert la Sala Palatului din Bucureşti, urmând ca luni să cânte în Parcul Rozelor din Timişoara. Organizatorii au dezvăluit ce pretenţii are artista, dar şi care sunt regulile de care spectatorii trebuie să ţină cont. Cei care nu şi-au cumpărat încă bilete, mai pot face acest lucru, însă categoria VIP a fost epuizată.

Pentru concertele pe care le va susţine la Bucureşti şi Timişoara, reprezentanţii Patriciei Kaas au trimis o listă de condiţii stricte pe care trebuie să le îndeplinească spaţiul din spatele scenei. În cabină, artista a solicitat o temperatură reglată la 21 grade Celsius şi o ventilaţie optimă, pentru a-şi proteja corzile vocale. Nu acceptă iluminarea cabinei cu neon, iar prezenţa florilor este obligatorie. Cântăreaţa doreşte să aibă la dispoziţie apă, ceai, cafea instant şi lapte bio. Fără dulciuri, dar batoanele cu seminţe sunt obligatorii.

Mai puternică şi mai echilibrată, vocea Patriciei nu şi-a pierdut sensibilitatea catifelată şi nici acel mix unic de senzualitate şi amărăciune uşor cinică. Perioada ei de pauză, dinaintea celui mai recent album, „Patricia Kaas“, a fost un timp al renaşterii artistice şi personale, după cum a mărturisit artista. Nimic din ce a rănit-o nu a rămas uitat. Totul este rememorat şi transpus în cântec. O bună parte din teme sunt sociale: textele noilor piese vorbesc despre femei agresate, homosexualitate, incest, ba chiar şi despre atentatele de la Bataclan, din noiembrie 2015.

Într-un interviu exclusiv pentru „Adevărul“, Patricia Kaas a vorbit despre piesele cu mesaje puternice de pe cel mai recent album al său, despre ce simte când priveşte înapoi la cele trei decenii de carieră şi a dezvăluit de ce îi place atât de mult să cânte pentru publicul din România.

Biletele pentru concertul de la Bucureşti, organizat de Events, sunt disponibile la preţurile de 120, 150, 200, 250, 300 şi 350 lei. La Timişoara, biletele costă 80, 120, 160, 200, 240 şi 300 lei, în funcţie de distanţa faţă de scenă. Biletele se pot cumpăra online, de pe eventim.ro, sau prin reţeaua Eventim (magazinele Germanos, Vodafone, Orange, Domo, librăriile Humanitas şi librăriile Cărtureşti).

Din motive de securitate, accesul cu pungi, rucsaci, ghiozdane, genţi de dimensiuni mari este strict interzis la ambele evenimente. Sunt de asemenea interzise camerele foto, camerele video, tabletele sau umbrelele.  

Mai multe pentru tine:
Cine a fost Dorin Pavel, inginerul care a plănuit marile hidrocentrale din România
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Cea mai puternică rugăciune! Spune-o zilnic şi scapi de orice rău
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
BNR lansează o monedă din tombac cuprat cu tema „Lucian Blaga - 130 de ani de la naştere”. Ce valoare nominală are și care e prețul de vânzare
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru bogați și personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Mai multe confederaţii sindicale vor protesta miercuri în faţa Guvernului
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele