Armand Assante, Lior Ashkenazi şi Sun Ho Ja vor fi alături de actori români la premiera filmului „The Wanderers - Vânătorul de spirite“

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Armand Assante şi actorii coreeni Bae Jeong-Hwa şi Sun Ho Jae fac parte din distribuţia filmului românesc „The Wanderers - Vânătorul de spirite“

Astăzi, 19 aprilie, la Grand Cinema & More Bucureşti are loc premiera de gala a filmului „The Wanderers – Vânătorul de spirite“. Vor fi prezenţi actori recunoscuţi la Hollywood pentru munca lor, dar şi vedete din serialele romaneşti de mare succes sau importanţi actori de teatru.

Printre cei prezenţi se află Armand Assante, unul dintre actorii iconici ai Americii şi 4 nominalizări la Globurile de aur, dar şi un premiu Emmy câştigat. 

Celebru în toată lumea pentru rolurile de mafiot italian din filmele americane (seria HBO „Gotti“ sau filmul „Hoffa“, unde l-a avut partener pe Jack Nicholson), Armand Assante a recunoscut de multe ori că este un mare admirator al României şi al cinematografiei noastre. De altfel, aceasta este a doua colaborare cu o producţie românească, la 10 ani distanţă de la premiera filmului „California Dreamin.

La premiera bucureşteană a filmului „The Wanderers - Vânătorul de spirite“ se mai află Lior Ashkenazi (foto drepta), unul dintre cei mai îndrăgiţi actori israelieni cu o carieră impresionantă şi la Hollywood.

Ashkenazi a fost protagonist în „Big Bang Wolves“, un thriller de mare succes în Israel, dar şi în mult premiata comedie „Late Marriage“.  Lior Ashkenazi poate fi văzut şi în „Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer“, un thriller politic în care îi are alături pe Richard Gere, Steve Buscemi şi Michael Sheen, dar şi în „Foxtrot“ pentru care a luat premiul pentru cel mai bun actor la Festivalul de film de la Veneţia în 2017. De altfel, filmul Foxtrot s-a aflat pe lista scurtă de 9 pelicule pentru nominalizările la Oscar – film străin. În acest moment, Ashkenazi se află în promovare şi cu filmul „7 Days in Entebbe“, în care joacă alături de Rosamund Pike într-o poveste despre deturnarea unui avion cu oficialităţi israeliene. Ashkenazi interpretează în acest film rolul primului ministru israelian, Yitzhak Rabin.

Peste 500 de invitaţi din lumea teatrului şi a filmului vor putea vedea primul horror comedy românesc într-o ceremonie de gală care îi mai include pe actorul coreean Sun Ho Jae, regizorul Dragoş Buliga („Las Fierbinţi“, „Ai Noştri“, „O săptămână nebună“) precum şi o parte din distribuţia română Oana Marcu, Alexandra Apetrei, Bogdan Nechifor, Pali Vecsei, George Remeş.

Despre film

Regizat de Dragoş Buliga şi bazat pe un scenariu original semnat de Octav Gheorghe, „The Wanderers“ este povestea unui american, Louis (ARMAND ASSANTE), un fost vânător faimos de spirite ieşit la pensie, depăşit de vremurile actuale”, care împreună cu un jurnalist, Robert (LIOR ASHKENAZI), ajunge într-un sat din Transilvania pe urmele unei misterioase poveşti sângeroase petrecută în castelul Zalesky.

Ghid le este o româncă frumoasă care aspiră la meseria de jurnalist (RALUCA APRODU) şi care are în grijă şi o echipă de coreeni în căutarea unui subiect senzaţional pentru un reality show (BAE JUNGHWA şi SUN HOJAE). În Transilvania vânătorul de vampiri ajunge să înfrunte una dintre cele mai mari provocări ale vieţii sale, în confruntarea cu un trecut care îi este familiar.

Distribuţia mai include actorii români (Razvan Vasilescu, Oana Marcu, Alexandra Apetrei, Pali Vecsei, George Remeş, Bogdan Nechifor, Claudiu Bleonţ), dar şi pe Branko Duric, un celebru actor şi muzician bosniac, în rolul lui IGOR. 

The Wanderers - Vanatorul de spirite intra in cinematografele din toata tara incepand cu 20 aprilie. 

Mai multe pentru tine:
Din ce cauză tot mai mulți tineri se îmbolnăvesc de cancer de colon. Mâncarea care îi îmbolnăvește
Mariana Moculescu, mesaj dur pentru Alexandra Velniciuc „Nu înțeleg cine stă în spatele acestor decizii” De ce nu a fost lăsată în primă instanță să intre la priveghi și cum a apărut apoi alături de Nidia UPDATE
Cele mai căutate cadouri pentru copii și adolescenți în 2025: Roblox, Minecraft, jocuri STEAM, Kendama și LOL
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
Care este cel mai mare „viciu” al Dacianei Sârbu?! De abia acum a recunoscut! „De patru-cinci ori pe zi!”
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
O nouă apariție de weekend a Prințesei Kate. Viitoarea regină a avut un mesaj de suflet: ”Ne lepădăm de ce nu ne mai e de folos”
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux