Parlamentarii se vor putea balaci gratis in piscina Hotelului Bucuresti
0Parlamentarii cazati la Hotelul Bucuresti isi vor putea mentine conditia fizica inotand in piscina acestui hotel, care le va oferi gratuit aceasta facilitate. Secretarul Camerei Deputatilor,
Parlamentarii cazati la Hotelul Bucuresti isi vor putea mentine conditia fizica inotand in piscina acestui hotel, care le va oferi gratuit aceasta facilitate. Secretarul Camerei Deputatilor, Constantin Nita (PSD), i-a informat, luni, pe colegii din grupul parlamentar PSD ca Hotelul Bucuresti si-a imbunatatit oferta dupa aparitia zvonurilor ca Hotelul Marriott ar fi dispus sa-i cazeze pe parlamentarii din provincie. Nita le-a spus deputatilor PSD ca Hotelul Bucuresti este dispus sa ofere - in acelasi pret care a fost platit si pana acum de parlamentari - micul dejun, acces gratuit in parcarea hotelului, precum si la piscina. In prezent, mai locuiesc la Hotelul Bucuresti circa 100 de parlamentari care, oricum, ar fi preferat sa ramana in garsonierele dotate cu bucatarie ale acestui hotel. Piscina Hotelului Bucuresti este una olimpica, aflata la parterul imobilului de pe Calea Victoriei. Tariful de intrare pentru inotatorii de rand este de 225.000 lei, iar pentru clientii fideli se emit abonamente cu 10 intrari contra sumei de 1.400.000 lei. Deocamdata, piscina nu este prea aglomerata, iar imaginile ce li s-ar putea oferi ochilor senatorilor si deputatilor nu sunt tocmai dintre cele mai agreabile: doamne in varsta (ce-i drept, cu pasapoarte Vest), cazate temporar in hotel, care isi mentin tonusul muscular. In plus, pentru momentele fierbinti, pe marginea bazinului este amenajat si un mic bar. Indiferent de programul Camerei sau al Senatului, piscina este deschisa zilnic, de la 10,00 la 22,00.