VIDEO Moment incredibil la Rio 2016. O înotătoare a pierdut medalia pentru că a încercat să-şi înece o concurentă

0

Un moment absolut incredibil s-a petrecut în proba de înot maraton - 10 km de la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro.

Franţuzoaica Aurelie Muller a fost deposedată de medalia de argint, după un scandal monstru.

Franţuzoaica şi-a pierdut medalia de argint după ce imaginile surprinse de camere au arătat cum a scufundat-o pe rivala italiană Rachele Bruni în lupta pentru poziţia a doua.

În urma descalificării franţuzoaicei, Bruni a primit medalia de argint, iar favorita gazdelor, Poliana Okimoto, a urcat pe ultima poziţie a podiumului.

Ne scufundăm! Pe ce loc a ajuns România în clasamentul medaliilor, după 12 zile de concurs la Rio

VIDEO Sacrificiu sau trişoare? Ce a făcut o atletă din Bahamas pentru a nu pierde aurul olimpic