VIDEO Inter a câştigat derby-ul oraşului Milano. Gol cu călcâiul al lui Palacio

0
Palacio e golgheterul lui Inter

Serie A a intrat în pauza de iarnă upă terminarea derbyului oraşului Milano, aşa numitul "Derby della Madonnina", care a opus pe Milan lui Inter.

Inter - Milan s-a terminat 1-0, meciul fiind decis de un gol cu călcâiul marcat de argentinianul Rodrigo Palacio, în minutul 86. În urma acestui rezultatul scorul întîlnirilor directe este acum 76-73 pentru Inter, alte 63 de meciuri terminându-se la egalitate. Inter a urcat pe 5 în Serie A, în vreme ce Milan e pe locul 13 la mare distanţă de plutonul fruntaş.

Lider în Italia este campioana en-titre Juventus, cu 46 de puncte, urmată de Roma, 41 de puncte, şi Napoli, 36 de puncte.

Golgheterul campionatului până în acest moment este Giovanni Rossi, de la Fiorentina, cu 14 reuşite.