VIDEO Chipciu a înscris un gol pentru Anderlecht în campionatul Belgiei, în meciul cu Zulte Waregem, scor 4-2

0

Fotbalistul echipei Anderlecht Bruxelles, Alexandru Chipciu, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, în faţa formaţiei Zulte Waregem.

Chipciu, integralist la gazde, a marcat în minutul 90+1. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Hanni '22, Bruno '42 şi Tielemans '46.

Pentru Zulte Waregem a marcat Leye, în minutele 2 şi 53, ultimul din penalty. Alexandru Chipciu a primit un cartonaş galben în minutul 31. Celălalt român de la Anderlecht, Nicolae Stanciu, a fost rezervă.

Echipa Mouscron, antrenată de Mircea Rednic, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), de formaţia Oostende. Fundaşul Cristian Manea nu a fost convocat pentru acest meci la Mouscron. Golurile învingătorilor au fost marcate de Dimata '34 şi Rozehnal '89, în timp ce pentru gazde a înscris Matulevicius, în minutul 23. În urma acestei înfrângeri, Mouscron a rămas pe ultimul loc în clasament, cu 18 puncte.