VIDEO Amuzant: un jder a oprit o partidă de fotbal din Elveţia
0
O partidă din campionatul Elveţiei, FC Thun - FC Zurich, a fost întreruptă în repetate rânduri duminică după amiază din cauza unui jder, care a pătruns nestingherit pe terenul de fotbal.
Dacă pe terenurile de fotbal din România, câinii şi pisicile sunt o prezenţă obişnuită, în Elveţia jderii mai des întâlniţi. Partida FC Thun - FC Zurich a fost întreruptă duminică după amiază de câteva ori din cauza unui jder care a intrat pe teren, spre amuzamentul tuturor celor prezenţi în tribune.
Unul dintre cei mai curajoşi jucători, fundaşul oaspeţilor, Benito, a prins animalul şi a încercat să-l ducă în afara terenului, dar a fost muşcat şi a avut nevoie chiar de un vaccin antirabic. Şi portarul lui FC Zurich a avut de-a face cu jderul, pe care l-a prins şi la predat oamenilor de ordine, care l-au transportat în afara stadionului.