Steaua - CSU Craiova 2-0: Ilie Năstase a văzut pe teren un arbitru "măscărici", plătit de Dinamo să facă rău Stelei

0
Ilie Năstase FOTO Eduard Enea

Ilie Năstase a mers la Piteşti pentru a urmări, alături de Gigi Becali şi de Viorel Păunescu, primul meci al lui Laurenţiu Reghecampf de la revenirea la Steaua.

Năastase s-a declarat dezgustat de prestataţia arbitrului Marius Avram de la meciul Steaua - CSU Craiova, scor 2-0. . "Nu vi s-a părut că arbitrul a fost măscărici?! S-a făcut de râs că în prima repriză a dat doar un minut prelungire şi apoi aţi văyut meciul? După aia faulturi... A băgat Dinamo mâna pe acolo, tovarăşul Avram aţi văzut cum a arbitrat", a declarat Ilie Năstase, la finalul meciului Steaua - CS Universitatea Craiova 2-0.

"Jucătorii Stelei au jucat mai ambiţiosi, se vede că sunt mai uniţi se vede sunt mai uniţi, că vor să câştige. A fost primul meci, să vedem dacă se pot bate la campionat. Trebuie să o ţină aşa cât mai mult', a declarat Năstase la final.