Serena a oferit răspunsul mult aşteptat: Williams a explicat ce şanse sunt să joace la Australian Open

0

Serena Williams a câştigat Australian Open la 28 ianuarie 2017, după care a luat o pauză de la tenis, fiind însărcinată.

Americanca de 36 de ani a născut o fetiţă în luna septembrie, iar la 30 decembrie a revenit pe teren după 336 de zile de pauză.

În demonstrativul de la Abu-Dhabi (Emiratele Arabe Unite), fostul lider mondial a cedat în meciul cu Ostapenko (7 WTA), scor 2-6, 6-3, 5-10. Partida a durat 67 de minute.

Întrebată dacă va juca la Australian Open 2018 (15-28 ianuarie), Serena a menţinut suspansul: „Încă nu ştiu dacă sunt complet pregătită să particip. Ştiu că, atunci când voi reveni, voi vrea să joc pentru titlu, cu siguranţă. Iau totul zi cu zi şi o să analizez totul împreună cu echipa mea“.