Cristina Neagu, „regina” Europei: a cucerit Liga Campionilor şi e golgetera competiţiei!

0
Cristina Neagu FOTO AP

Cristina Neagu a câştigat Liga Campionilor la handbal, după ce echipa sa, Buducnost Podgorica, s-a impus în turneul Final Four de la Budapesta.

Cristina Neagu a câştigat Liga Campionilor la handbal, după ce echipa sa, Buducnost Podgorica, s-a impus în turneul Final Four de la Budapesta. Echipa muntenegreană a trecut în finală de Larvik (Norvegia), scor 26-22. Handbalista noastră s-a accidentat în chiar primul minut al meciului, dar a revenit pe teren şi a marcat trei goluri în finală.

Cu 102 goluri în actuala ediţie a Ligii Campionilor, Cristina Neagu a cucerit titlul de golgeteră a competiţiei, la egalitate cu Andrea Penezici (Vardar).