Timişoara: "Poli" a zdrobit cu 4-0 campioana Ungariei

0

„Poli” Timişoara a câştigat, cu scorul de 4-0, primul meci amical disputat în această dimineaţa, cu DVSC Debrecen.

Bănăţenii pregătiţi de Ioan Ovidiu Sabău au marcat prin Bonfim (min. 65), Nibombe (min. 83) şi Magera (min. 73 şi 89). Timişorenii au făcut scor cu campioana ungariei, de abia pe finalul jocului, după ce gazdele au introdus în teren mai multe rezerve, în timp ce „Poli” a încheiat meciul cu echipa standard.

Sabău a început partida în formula: Taborda - Dudaş, Jitaru, Scutaru, Maxim - Popa, Abiodun, Ionescu, Chiţu - Mansour, Amuneke. După pauză au mai intrat Bonfim, Nibombe, Mera, Latovlevici, Stancu, Borbely, Vrsici, Magera, Alexandru Curtean.

URMARESTE CUM S-AU DESFĂŞURAT OSTILITĂŢILE

Mansour grav accidentat

Bănăţenii l-au pierdut pe Gueye Mansour, care, a fost înlocuit în minutul 20 de Parks. Senegalezul a fost transportat de urgenţă la spital, după o accidentare gravă la genunchi.

Cel de-al doilea meci cu DVSC Debrecen se va disputa în această seară, de la ora 19.30, pe stadionul mare.