Pandurii a remizat cu ruşii de la Novgorod în primul meci amical din acest an

0

Pandurii Târgu Jiu a susţinut, ieri, primul meci amical din stagiul de pregătire pe care echipa îl susţine în Antalya.

Pandurii a remizat cu echipa Volga Nizhny Novgorod, formaţie aflată pe locul 13 în prima ligă din Rusia. Meciul amical, care a avut loc baza sportivă Cornelia din Belek, s-a încheiat cu scorul de 1-1.
Pandurii a deschis scorul în minutul 8, prin Claudiu Voiculeţ, iar echipa din Rusia a egalat în minutul 37 dintr-un penalti transformat de Kareaka, în urma unui henţ al lui Pleaşcă în careu.
Antrenorul Cristi Pustai a folosit două echipe diferite în cele două reprize, din acestea lipsind cei patru jucători convocaţi la naţionala României, Maxim, Nistor, Răduţ şi Vlad, dar şi alţi doi jucători de bază care acuză probleme medicale, Ibeh şi Mamele.