Încă o victorie în amical pentru Pandurii

0
Pandurii a obţinut rezultate pozitive în meciurile de verificare

Echipa antrenată de Petre Grigoraş s-a impus, ieri după-amiază, în faţa echipei Kaposvari Rakoczi, din prima ligă din Ungaria.

Pandurii a început meciul foarte bine şi, după 14 minute, conducea deja cu 2-0. Mai întâi, fundaşul sârb Marko Momcilovic a deschis scorul, dintr-un corner, cu o lovitură de cap. Mingea a lovit bara transversală, după care a intart în poartă.

Câteva minute mai târziu, atacantul Deivydas Matulevicius a finalizat cu un şut plasat o centrare venită din partea dreaptă de la Marian Pleaşcă, care a fost căpitan în absenţa lui Paul Anton. Acelaşi Matulevicius a mai înscris o dată în minutul 20 după o fază superbă de atac a echipei noastre, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Pandurii a continuat să domine. Petre Grigoraş a rulat pe parcursul reprizei secunde jucătorii aflaţi pe banca de rezerve cu excepţia tinerilor Alin Predescu şi Andrei Şendroiu, dar şi a portarului Pedro Mingote. Echipa maghiară a reuşit să marcheze golul de onoare după o pasă lungă în adâncime şi o ieşire inoportună a portarului Michal Gliwa.