Volei: CSM Târgovişte s-a impus în faţa echipei CSM Satu Mare cu scorul de 3-1

0

Voleibalistele de la CSM Satu Mare au pierdut sâmbătă, 18 octombrie, duelul din cadrul etapei a II-a a Diviziei A1 la volei feminin cu scorul de 3-1.

Elevele lui Adrian Pricop au jucat sâmbătă seara în deplasare, pe terenul târgoviştencelor.

În primul set gazdele s-au impus categoric în faţa sătmărencelor cu scorul de 25 la 9. Setul secund a fost adjudecat de voleibalistele de la CSM Satu Mare (24-26),reuşind astfel să reechilibreze partida la general. Ultimele două seturi le-au aparţinut gazdelor, 25-17, respectiv 25 la 14.

Astfel că CSM Târgovişte s-a impus clar cu scorul de 3 la 1, în faţa echipei antrenate de Adrian Pricop. Meciul a fost arbitrat de F. Vasile-Bosi şi S. Lungu, observator fiind M. Ioanovici.

În următoarea etapă CSM Satu Mare va întâlni, în data de 25 octombrie, pe teren propriu, CS „U” Medicina CSS Târgu Mureş.

Vă recomandă şi

Ştiinţa Explorări, primul meci în deplasare din noul sezon. Olandezul Jelle Hilarius, pentru prima dată în culorile Ştiinţei

CSM Bucureşti – CSM Târgovişte. Miercuri, ora 19.30. Sala „Dobroeşti”

Doi profesori de la Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport din Galaţi au inventat mâna bionică, menită să substituie antrenorul de volei