Oţelul Galaţi deschide scorul, dar pierde din nou, după modelul etapei trecute, cu câteva minute înainte de final

0

Oţelul a început tare meciul cu Petrolul pentru că avea de luat o revanşă, după meciul din sezonul trecut. A marcat prin Sergiu Costin, dar a cedat pe final cu 2-1.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Geraldo '22 şi Hamza '86, în timp ce pentru gazde a înscris Sergiu Costin, în minutul 20. Gălăţeanul a deschis scorul cu un un şut din lovitură liberă de la 30 de metri, dar bucuria gălăţenilor a durat doar două minute! Geraldo a restabilit egalitatea cu un şut de la 10 metri, după ce defensiva gălăţenilor nu a reuşit să respingă balonul venit dintr-un corner de pe partea dreaptă. Cu doar patru minute înainte de finalul partidei de la Galaţi, Boudjemaa a fost lansat în partea dreaptă, a centrat în careu şi Hamza venit din spate a înscris cu latul de la 10 metri.