VIDEO Competiţia „Cupa cartierelor 2014” şi-a desemnat câştigătorii

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Turnel s-a desfăşurat pe stadionul „Cornel Negoescu” din Crâng
Turnel s-a desfăşurat pe stadionul „Cornel Negoescu” din Crâng

Ediţia a şasea a  competiţiei „Cupa cartierelor”, organizată de Poliţia municipiului şi Primăria Buzău, a ajuns la final. Astăzi, pe stadionul „Cornel Negoescu” din Crâng s-au disputat finalele pentru toate cele trei categorii de vârstă. Cele mai bune echipe au fost premiate de către organizatori cu echipament sportiv, cupe şi diplome.

Competiţia de minifotbal „Cupa Cartierelor”, organizată de Poliţia municipiului şi Primăria Buzău, este dedicată tuturor copiilor şi tinerilor din Buzău. În acest an, competiţia ajunsă la ediţia a şasea s-a desfăşurat în perioada 1 iulie – 15 august şi a avut la start 41 de echipe.

Toţi tinerii prezenţi la competiţia organizată de poliţiştii buzoieni spun că, de la an la an, competiţia devine din ce în ce mai disputată. Mai mult decât premiile puse în joc, de altfel deloc de neglijat, contează orgoliile dintre tinerii participanţi. „Este al doilea an când particip la acest turneu organizat de poliţiştii buzoieni. În perioada vacanţei, competiţia este binevenită pentru că e o ocazie de a face ceva ce îmi place mult. Pentru noi nu contează prea mult premiile puse în joc, ci distracţia, faptul că avem ce face în vacanţă”, spune Alexandru Mănăilă, unul dintre participanţi.

Astăzi, au avut loc finalele pentru cele trei categorii de vârstă: sub 16 ani, între 16 şi 19 ani, şi peste 19 ani. La categoria sub 16 ani, primul loc a fost ocupat de echipa care a reprezentat cartierul Dorobanţi extindere. La categoria 16 – 19 ani, finala a fost câştigată de echipa cartierului Micro 14, iar la categoria peste 19  ani, cei mai buni s-au dovedit competitorii care au reprezentat cartierul Nicolae Bălcescu. 

Cei mai buni jucători la fiecare categorie de vârstă au fost desemnaţi tinerii Florin Radu (categoria sub 19 ani), Andrei Lungu (categ. 16 - 19 ani) şi Bogdan Danciu (categ. peste 19 ani).

Citeşte şi: VIDEO Pelerinaj la Râmnicu Sărat. În oraş a fost adusă o icoană făcătoare de minuni, de la Mănăstirea Dălhăuţi

Buzău

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite