Gloria Buzău, victorie cu 1 - 0 într-un amical disputat la Brăila

0

În această dimineaţă, de la ora 10.30, pe stadionul Municipal din Brăila, Gloria Buzău a întâlnit într-un meci amical formaţia locală CF Brăila.

După un meci cu numeroase ocazii la ambele porţi, chiar dacă s-a jucat pe o căldură sufocantă, Gloria Buzău s-a impus cu scorul 1-0 printr-un gol marcat de fundaşul central George Bîrsănel, în minutul 15.

Pentru Gloria Buzău au jucat: Gherasim – Grigoraş, Bîrsănel, Ghinea, Amet – G. Marcu, A. Puşcaşu, G. Ghiţă, N. Popescu – G. Bobe, Damaschin. După pauză, Viorel Ion i-a mai trimis pe teren pe D. Sîrbu, Burlacu, A. Voicu, L. Pârvu, Agache, Al. Ioniţă şi R. Săceanu.

Pentru CF Brăila au jucat în prima repriză: Comănescu (min. 30 Leu) – M. Dima, L. Ivan, Căt. Stănciulescu, Ghiocel Costin – B. Spătaru, L. Petean, S. Nicolescu, Marcel Gheorghe – Fl. Berbece, S. Nicoliţă. În repriza a doua, Alin Pânzaru a jucat cu următoarea echipă: Leu (min. 60 Mitrea) – D. Spiridon, C. Necoară, V. Olenic, C. Stănciulescu – L. Petean (min. 70 M. Dima), Ndigwe, S. Frunză, B. Spătaru (min. 70 Gabriel Gheorghe) – Francis Agbleta, S. Nicoliţă (min. 70 D. Mucuţă).

Vineri, de la ora 20.30, va avea loc meciul revanşă, în nocturnă, pe stadionul Gloria. Intrarea este liberă.

Citeşte şi: Buzoiancă, tâlhărită în plin centrul oraşului. Hoţul a fost prins de un trecător şi un jandarm