Un nou trofeu în palmaresul campioanei Metalul Buzău

0

Metalul s-a impus, fără emoţii, în Supercupa Buzăului, unde a întâlnit-o pe FC Buzău, câştigătoarea Cupei României, faza judeţeană. Partida s-a disputat în nocturnă, joi seară, pe stadionul Gloria.

Metalul s-a impus cu scorul de 5-2, câştigătoarea trofeului fiind decisă încă de la pauză, când echipa pregătită de Vali Stan conducea cu 5-0.

Pentru Metalul au marcat Marian Manea, Alin Iacob, Mihai Ion, Valentin Lungoci şi Daniel Stan, ultimele două reuşite din penalty, în timp ce pentru FC Buzău au marcat, după pauză, Mănăilă şi Pîrvu.

Metalul Buzău va debuta în noul sezon al Ligii a III-a în depalsare, pe terenul grupării cu Înainte Modelu, din judeţul Călăraşi. Partida va avea loc pe 26 august.