VIDEO EXCLUSIV / Boloni, peste Lucescu jr în Qatar! Vezi ce „cadou“ a primit sâmbătă seară

0

Dacă Răzvan Lucescu a avut parte de o etapă inaugurală de coşmar, în schimb, un alt antrenor român a început cum nu se poate mai bine sezonul. Click pentru a urmări faza incredibilă, care a trimis punctele în contul formaţiei pregătite de Boloni.

Al-Khor a câştigat, pe teren propriu, un meci dificil cu Al-Kharitiyath, o formaţie care s-a întărit puternic în pauza de vară pentru a ataca titlul în acest sezon.

Singurul gol al meciului a venit în minutul 85 şi a fost precedat de o gafă uriaşă a oaspeţilor.

De la centrul terenului, mijlocaşul iranian al celor de la Al-Kharitiyath, Andranik Teymourian, a pasat balonul spre propriul portar, însă mingea a ajuns la atacantul brazilian al lui Boloni, Julio Cesar.

În mod normal, acesta trebuia să fie în ofsaid, dar cum pasa a venit de la un adversar, Julio Cesar a sprintat nestingherit şi a dat singurul gol al meciului.

Ce a spus Boloni?

„Chiar dacă golul victoriei a fost un cadou din partea adversarului, trebuie să spun că a câştigat echipa mai bună. Am avut patru mari ocazii de gol în prima repriză, însă n-am profitat de ele. Am jucat sub o presiune mare, fiindcă meciurile din prima etapă sunt mai grele. Mă bucur însă că am învins şi am început bine sezonul", a spus Boloni la finalul jocului.

VEZI SINGURUL GOL AL MECIULUI

Mai multe pentru tine:
Cafeaua Marghilomana, relansată la conacul marelui politician Alexandru Marghiloman. Cum se prepara celebra licoare interbelică VIDEO
Horoscop luni, 20 mai. Zodia frământată de gânduri. Ce nativi bifează reușite
Video/Foto Ronald Gavril, condus în ringul de box de Laurențiu Reghecampf Jr. / Anamaria Prodan și iubitul ei, sărut pasional după victorie: „Ana, ești minunată. Îți dedic întreaga victorie”
Zodii care vor primi ceea ce au visat întreaga viață. Săptămâna 20-26 mai se anunță cea mai norocoasă din viața lor
De la 1 iulie se scumpesc carburanţii! Cu cât va plăti mai mult un șofer român pentru plinul la maşină
Câștigătorul Chefi la cuțite dă de pământ cu Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu. Ce a avut de spus la adresa foștilor chefi din cooking show-ul Antenei 1
Tatăl lui Adrian Sârbu, fostul patron patron PRO TV, mort după ce a fost găsit înjunghiat
Aradul și a cincea Cruciadă. De ce erau amenințați preoții cu excomunicarea. Conexiunile care au marcat istoria, din cele mai vechi timpuri
Teo Trandafir și Ilinca Vandici au vrut să știe câți bani face Andreea Bostănică: „Ce învață tinerele alea care se uită?”
Carla's Dreams, acuzat că ar fi urcat pe scenă sub influența substanțelor interzise, într-un TikTok viral. „Ăștia sunt idolii copiilor”. Ce spune artistul VIDEO
LIVE TEXT | Toată armata iraniană caută elicopoterul prăbușit în care se află președintele Ebrahim Raisi. Oficial iranian: „Viața președintelui este în pericol” FOTO