Simona Halep şi-a aflat adversara din următorul meci. Românca va juca în această noapte

0
Magdaléna Rybáriková şi Simona Halep FOTO Mediafax

Simona Halep (2 WTA) va evolua direct în turul secund al turneului de la New Haven, în cadrul căruia o va întâlni pe slovaca Magdaléna Rybáriková (68 WTA).

Adversara româncei s-a calificat în turul doi al competiţiei, după ce a câştigat meciul cu jucătoarea spaniolă Silvia Soler-Espinosa (71 WTA), în două seturi, scor 6-3, 6-4.

Simona Halep şi Magdaléna Rybáriková s-au întâlnit până acum de două ori în circuitul profesionist, fiecare impunându-se o dată. Slovaca a câştigat meciul din 2011, la Hobart, iar Halep a bifat victoria în 2013, la Moscova, când oponenta s-a retras, după ce a pierdut primul set.

Duelul dintre Simona Halep si Magdaléna Rybáriková, din turul doi al turneului de la New Haven, este programată în noaptea de marţi spre miercuri, de la ora 2.00, românca fiind câştigătoarea competiţiei disputate anul trecut.

Serena Williams, campioana turneului de la Cincinnati. Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală