FC Vaslui-Krylia Sovetov 1-0: primul succes al galben-verzilor în Antalya

0
Galben-verzii au reuşit prima victorie în Antalya FOTO:arhiva adevarul

FC Vaslui a reuşit să obţină primul succes în cantonamentul din Antalya, învingându-i pe ruşii de la Krylia Sovetov cu scorul de 1-0 graşie golului înscris de Nicuşor Stanciu.

Cu bulgarul Milanov în premieră căpitan de echipă, elevii lui Hizo s-au impus la limită în faţa celor de Krylia Sovetov, formaţie ce ocupă locul 14 în campionatul rusesc.

Golul a venit chiar în primul minut de joc, fiind trecut în dreptul lui Nicuşor stanciu, unul din jucătorii care s-au remarcat în amicalele din această pauză prin cele două reuşite de la FC Vaslui, dar şi golul dat pentru Naţionala de Tineret în partida de pregătire cu echipa similiară a Republicii Moldova.

Ultimul meci amical din Antalya al galben-verzilor va avea loc pe 19 februarie, atunci când aceştia vor juca cu cei de la Kuban Krasnodar.

Echipa de start: Cerniauskas-Milanov, Cordoş, Varela, Sălăgeanu - Raul Costin, Caue - Buhăescu, Nedzipi, Sînmărtean - Temwanjera.