0
Roberto Mancini (stânga) a sărit la bătaie la David Moyes

Roberto Mancini şi David Moyes au fost la un pas de un meci de box la partida de ieri dintre Manchester City şi Everton, câştigată surprinzător de ultimii chiar în deplasare. N-au lipsit, totuşi, îmbrâncelile, injuriile şi gesturile războinice.

Condusă cu 2-0, scor care s-a păstrat, de altfel, până la final, Manchester City intra pe minut ce trecea în criză de timp. Oaspeţii trăgeau de fiecare balon, la scurgerea minutelor.

Şi antrenorul lui Everton, Moyes a intrat în joc, arestând o minge preţ de câteva zeci de secunde. Motiv pentru italianul Roberton Mancini să-l busculeze serios pe adversarul său de pe banca tehnică.

Aceasta a fost şi scânteia care a aprins conflictul verbal şi fizic, cei doi "cocoşi" fiind cu greu despărţiţi de oamenii de ordine şi de asistenţi.