Astra - Chiajna 2-2: Şumudică e de ligă mică. Cea mai serioasă rivală a Stelei la titlu a început sezonul cu stângul

0
Marius Şumudică

Giurgiuvenii au un lot solid, însă pe banca lor se află un tehnician care mai mereu s-a remarcat prin comportamentul său isteric şi mai puţin prin rezultate. Astfel, semieşecul din prima etapă nu e chiar unul surprinzător.

Cu Marius Şumudică în tribune, ca de obicei - de această dată pentru ce a făcut, sezonul trecut, după partida cu ASA Târgu-Mureş - Astra s-a împiedicat de o echipă care a început campionatul în Liga I, însă nu ştie dacă va figura în prima ligă şi etapa viitoare, după cum „Adevărul“ a explicat aici.

Chiar şi aşa, Chiajna a început mai bine partida, a avut cele mai mari ocazii şi a deschis scorul prin Purece (45). Totuşi, la pauză a fost 1-1, după ce Budescu a egalat în minutul 45+3. După pauză, gazdele au trecut în avantaj prin Oros (48), dar acelaşi jucător a stabilit scorul final printr-un autogol în minutul 55.