În această seară, poloiștii de la CSM Frigoconti își joacă șansa de a accede în sferturile Cupei LEN

0
Astăzi, Posillipo Napoli - CSM Frigoconti - manșa retur a optimilor Cupei LEN

Elevii lui Cornel Gordan vor întâlni, astăzi, de la ora 20.30, Posillipo Napoli. După ce au câștigat cu 12-10 meciul din propriul bazin, poloiștii orădeni și-au stabilit ca obiectiv victoria și în manșa retur pentru a-și asigura locul în sferturile Cupei LEN.

În această seară, CSM Frigoconti pornește ca favorită la adăpostul celor două goluri care au făcut diferența în piscina olimpică din Oradea. Însă italienii, în a căror echipă figurează nume grele din poloul mondial, precum cel al lui Mark Politze - internaționalul german, își doresc revanșa. Dacă Posillipo Napoli va câștiga la o diferență mai mare de două goluri partida cu CSM, atunci italienii se vor califica în sferturile Cupei LEN. "Se vor bate pentru victorie. Atfel va arăta meciul din Italia", a spus la finalul partidei tur disputată în 28 noiembrie, căpitanul orădenilor, Cosmin Baidoc.