Craiova: Tinerii alb-albaştri au încheiat turul cu încă un eşec

0
Mihai Roman nu a putut împiedica o nouă înfrângere a Ştiinţei

Echipa a doua a Universităţii Craiova a terminat prima parte a sezonului pe penultimul loc, cu opt puncte, cu 14 mai puţine decât primul loc neretrogradabil, ocupat de Progresul Corabia.

Într-o partidă restantă, în această după-amiază, Ghecon Lăpuşata s-a impus pe arena „Petre Deselnicu“ cu scorul de 2-0 (1-0). Mocioacă a deschis scorul în minutul 17 pentru oaspeţi, iar Vlădoi a majorat diferenţa în minutul 63. Antrenorul Corneliu Papură a început partida în formula: Mecea - Ciutureanu, Flori, Gugu, Giurcă, Surugiu, Stoichiţoiu, Ologu, Badea, Roman, Ţăran. Pe parcurs au mai intrat Bălan, Lupu, Stancu şi Flori. După ce a marcat două goluri pentru prima echipă în amicalul de la Severin, Roman nu a reuşit să facă diferenţa în meciul de astăzi.