Contra, de nota sase in meciul cu Lazio

0

Presa italiana l-a notat cu sase pe internationalul roman al echipei AC Milan, Cosmin Contra, pentru evolutia sa din partida cu Lazio (scor 2-1), disputata, joi, la Milano, in prima mansa a

Presa italiana l-a notat cu sase pe internationalul roman al echipei AC Milan, Cosmin Contra, pentru evolutia sa din partida cu Lazio (scor 2-1), disputata, joi, la Milano, in prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Italiei. Contra a primit nota sase - media echipei milaneze - in publicatiile Gazzetta dello Sport, Tuttosport, Corriere della Sera si La Repubblica, in timp ce cotidianul Il Giornale i-a acordat nota 6,5. Proaspatul tatic a ratat, in minutul 74, o mare ocazie de gol, dupa o pasa primita de la Javi Moreno, primind, doua minute mai tarziu, un cartonas galben pentru ca l-a tinut de tricou pe Mendieta. Din cauza cumulului de cartonase galbene, internationalul roman nu va putea evolua in partida retur, de pe "Stadio Olimpico".