Craiova: Baschetbaliştii craioveni au pierdut primul meci din play-out, astăzi vor să se revanşeze

0
Baschetbaliştii craioveni (albastru) luptă pentru salvarea de la retrogradare

Echipa masculină de baschet Sport Club Municipal „U“ Craiova a pierdut aseară prima partidă pentru rămânerea în prima ligă. alb-albaştrii au fost învinşi la CSM Oradea cu scorul de 85-69.

Sportivii din Bănie nu au făcut faţă în jocul de debut din play-out. Orădenii au început foarte bine meciul şi nu le-au dat nicio şansă craiovenilor, câştigând primul sfert cu 19-15. Întâlnirea s-a decis în sfertul al treilea când gazdele s-au impus cu 27-6. În ultimele zece minute orădenii s-au relaxat şi le-au permis adversarilor să reducă 11 puncte din diferenţă.

În această seară, de la ora 18.00, craiovenii vor susţine al doilea joc din play-out tot la Oradea.