Seria meciurilor fără înfrângere în deplasare s-a oprit pentru gălățeni

0

Rapid Bucureşti a învins-o pe Oţelul Galaţi cu scorul de 2-1 (2-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Superligii de fotbal.

Rapid a deschis scorul după cinci minute, prin kosovarul Albion Rrahmani (5), marcând al doilea gol chiar înainte de pauză, prin sârbul Borisav Burmaz (45).

Rapid e neînvinsă de cinci etape şi a obţinut victorii în ultimele trei.

Oţelul a suferit prima sa înfrângere în deplasare în acest campionat. În tur, scorul a fost egal, 0-0.

FC Rapid Bucureşti - SC Oţelul Galaţi 2-1 (2-0), Giuleşti Superbet Arena - Bucureşti Au marcat: Albion Rrahmani (5), Borisav Burmaz (45), respectiv Juri Cisotti (87).

Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Cosmin Vatamanu (Bucureşti); al patrulea oficial: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)

Arbitru video: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitru asistent video: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)

Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Cătălin Cursaru (Ploieşti) - LPFAGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)