Ministrul Apărării, impresionat de Gigi Becali: şanse mari ca Steaua şi Armata să ajungă la un consens. Declaraţii-surpriză
0
Chiar dacă i-a jignit şi i-a luat peste picior pe generalii Armatei, după ce clubul său a rămas fără marca Steaua, latifundiarul din Pipera i-a lăsat o impresie excelentă lui Mihnea Motoc, după cum a mărturisit acesta.
După un război început la finalul anului trecut, Gigi Becali a făcut o mişcare neaşteptată şi s-a aşezat la masa tratativelor cu cei de la MApN, după cum „Adevărul“ a scris aici.
Întâlnirea s-a încheiat cu semnale pozitive, după cum a mărturisit ministrul Apărării, Mihnea Motoc, într-un dialog cu Pro TV.
Ce a spus?
„Vrem să venim cu o deschidere totală şi bune intenţii. Am imprimat această notă de deschidere şi sunt extrem de încurajat de rezultatele acestei prime intâlniri. A fost interesant şi impresionant chiar faptul că am fost, iată, pe aceeaşi lungime de undă. Şi noi, MApN-ul, şi cei de la clubul Steaua, prin vocea lui Gigi Becali. Sigur că ne-ar bucura ca ei să folosească şi stadionul. Este bine că a început discuţia“, a spus Motoc.
El a explicat cum s-a ajuns ca marca Steaua să fie evaluată la peste 57 de milioane de euro, după cum „Adevărul“ a scris aici.
„Evaluarea a fost făcută după o metodă foarte sofisticată de calcul. Evaluarea nu o face MApN-ul, ci o firmă specializată în aşa ceva. Au fost luate în vedere toate disciplinele sportive, nu numai clubul de fotbal“, a adăugat Motoc.























































